• RSS
  • Facebook
  • Twitter
15
December
Comments Off on Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Comments
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to aktualnie duży problem. Sporo dzieci ma kłopoty związane z właściwym rozwojem. Powodów może być wiele. Znawcy tematu nie są w stanie wskazać decydujących. Jedno jest ewidentne: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?

Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, kiedy słyszą o problemach rozwojowych malucha są załamani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest na wagę złota i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość niedawno stworzona terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym fundamencie zbudowała zasady terapii pomagającej dzieci dzieci autystyczne. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Mnóstwo rodziców z zadowoleniem z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to ma miejsce automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Zasadnicze znaczenie ma umiejętność czytania. Dlatego dziecko szybko uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – niesamowite,że 2-letnie dzieci są w stanie nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczający je świat, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania celowo przygotowanych nagrań przez słuchawki. Ten etap jest dość wymagający, z uwagi na to, że dziecko nie chce współpracować.
Następna faza to korzystanie przeróżnych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku ważne umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logikę, nazywanie emocji i inne. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, klocki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Należy ją dokładnie, żeby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.